TANÁRAINK
DEÁK JULI
Fuvola
Deák Juli vagyok, fuvolista, szaxofonos. 2015-ben végeztem klasszikus fuvola szakon a Szent István Zeneművészeti Szakközépiskolában, majd BA diplomát szereztem a Krakkói Krzysztof Penderecki Zeneakadémián. A 2022-23-as tanévben Erasmus+ ösztöndíjjal a Stockholmi Királyi Zeneakadémián volt lehetőségem tanulni, ahol jelenleg a mester képzésemet is folytatom. Mindeközben sikeresen felvételiztem a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola jazz szaxofon OKJ tanfolyamára, így 3 év után ismét Budapesten élek. Klasszikus zenei háttérrel rendelkezem, de az elmúlt években egyéb műfajok felé fordultam, a kortárs zene, a jazz, az improvizáció és az elektronikus zene is érdekel.
GERGELY DÁVID
Szaxofon
Gergely Edvárd vagyok, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem végzős jazz-szaxofon szakos hallgatója. 2014-ben kezdtem el zenei pályafutásomat, először magán úton, majd a Snétberger Zenei Tehetség Központban. Később a Bartók konzervatóriumban folytattam tanulmányaimat, és onnét felvételiztem a Zeneakadémiára. Jelenleg több jazz és könnyűzenei formáció tagja vagyok, tanítani 2022 Szeptemberében kezdtem el az Óbudai Waldorf Iskolában.
HAJNÓCZY CSABA
Zeneiskola vezetője
Hajnóczy Csaba a Liszt Ferenc Zeneakadémia Zenetudományi tanszakán végzett, valamint klasszikus gitárt és zeneszerzést tanult. Alapítója volt a Kontroll Csoportnak és a Kampec Doloresnek, emellett számos más formációban játszott és játszik. Az Óbudai Waldorf Iskola Zeneiskolájának alapítója és vezető tanára, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem oktatója. Honlap: http://www.csabahajnoczy.com
HAJNÓCZY JANKA
Ének, szolfézs
Hajnóczy Janka az Óbudai Waldorf Iskola gimnáziumában érettségizett. Alapfokú zongora- és énektanulmányait követően a Premier Művészeti Iskola OKJ képzésén szerzett énekesi és elméleti alapdiplomát. 2017 óta tanít szolfézst és magánéneket a zeneiskolában. A nyári táboroknak is aktív résztvevője. Dalszerzéssel, színpadi produkciók előkészítésével és létrehozásával foglalkozik.
HEVES MIKLÓS
Jazz gitár
Zenei tanulmányaim:
7 éves koromtól kezdve tanulok zenét. Jelenleg 20 éves vagyok és a Liszt Ferenc Zeneakadémia Bartók Béla Konzervatóriumában tanulok Jazz tanszakon. A Budapesti Piarista Gimnázium tanulója voltam, ott érettségiztem. Az évek során kiválóbbnál-kiválóbb mestereimtől klasszikus-, jazz összhangzattant, improvizáció elméletet, hosszútávon fenntartható játéktechnikát, illetve kreatív zenei játékok lebonyolítását tanultam meg. Ezt a tudást az önkifejezést és a zene szeretetét szeretném továbbadni tanítványaimnak.
Készségek:
Angol nyelven folyékonyan beszélek, nyelvvizsgával rendelkezem. Németül az élőbeszédet megértem és kommunikálni is képes vagyok szerény szókinccsel. Tanítás terén türelmes, motivációra képes, személyes igényt előtérbe helyező ember vagyok. Nagy általánosságban pontosan kezdem el és fejezem be óráimat, késni igazán ritkán szoktam s akkor is időben jelzem ezt. Jelenleg aktívan, egy kortárs Jazz, Hip-Hop stílusú formációval zenélek, így színpadi és stúdiózási tapasztalatokkal is rendelkezem.
KERÉNYI ESZTER LILLA
fuvola
A zene szeretete, az az iránt való rajongás, valamint a tudás átadása a fiatalabb generációknak életem legfontosabb része. Kerényi Eszter Lilla vagyok, fuvolaművész és tanár.
Egy meghatározó zenei élmény hatására 9 évesen kezdtem el fuvolát tanulni, majd zeneiskolai tanulmányaim után a Weiner Konzervatóriumba jártam Horgas Eszterhez. Több ízben játszottam szólistaként a Budapesti Vonósokkal és már a középiskolában foglalkoztam gyerekekkel; hangszerbemutatók és koncertek, foglalkozások keretein belül népszerűsítettem hangszeremet, a fuvolát, valamint aktív és alkotó módon szereztem tapasztalatot a tanítás-tanulás folyamatáról, a zene mindent átívelő sajátos nyelvezetén keresztül. 2018-ban nyertem felvétel a budapesti Zeneakadémiára, ahol Prof. Dr. habil Drahos Béla tanított a szakmára. Az egyetemi éveim alatt a klasszikus zene mellett más műfajokba is betekintést nyertem; a Baroque and Blue Kvartett zenekarommal Claude Bolling jazz zenéit játszottuk a Müpában.
A diploma után több budapesti zeneiskolában tanítottam, többek között a Csillagberek Waldorf Iskolában 4. éve dolgozom. Nagy öröm számomra, hogy idén az OWI-ban is átadhatom tudásom a zene iránt érdeklődő gyerekeknek.
A tanítás során fontosnak tartom, hogy a folyamatban minden résztvevő a maga tudásán túl, egész személyiségével és hitelesen vegyen részt. A tanár mindenképp személyes, követendő példaként kell álljon a tanítványai előtt, de nem alá-, illetve fölérendelt viszonyban, hanem nyitottan és befogadó módon legyen képes alakítani módszereit, hozzáállását az adott növendék igényeihez, egyéniségének, fejlettségi szintjének és akár életkori sajátosságainak figyelembe vételével. A leglényegesebb pont a partneri viszony kialakítása, az együtt gondolkodás és alkotás szeretetben, egy kölcsönös megértésen és megbecsülésen alapuló kapcsolatban. A tanítás-tanulás folyamatában a lélek fejlődésének nyomon követését kiemelten fontosnak tartom, a zenetanítás során pedig különös jelentőséget tulajdonítok a türelemnek, a szabad kreativitásnak és az új ötletek kibontakoztatásának is. Az önálló játék elsajátítása mellett a kamarazenélés is fontos szerepet kap, valamint a klasszikus zene megszólaltatásán túl improvizációval fejezhetik ki magukat a fuvolát tanuló növendékek.
KÖRMENDI JOHANNA
Hegedű
Körmendi Johanna vagyok, klasszikus hegedűt tanítok az OWI-ban. 2017 őszén kezdtem el tanítani itt. A zene és hangszer tanulás egy csodálatos eszköz, amivel gazdagíthatjuk önkifejezésünket. Hitem és tapasztalatom szerint a megfelelő alapok átadásával egy hihetetlenül izgalmas és inspiráló út rajzolódik ki a hangszer, önmagunk és a világ megismerésében. Szeretettel invitálok erre az útra mindenkit, akinek kedve van hozzá.
Tanulmányaimat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végeztem.
2020 óta a Szolnoki Szimfonikus Zenekar főállású tagja vagyok. Emellett rengeteg másik zenekarban rendszeres kisegítő, valamint a színházi világban is megfordulok. Tanításom célja röviden: fő az alapok helyes elsajátítása, mindenkinek a maga tempójában
MUHARI ESZTER
Zongora
Muhari Eszter vagyok, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem végzős zongora szakos hallgatója. 10 évesen kezdtem zeneiskolai tanulmányaimat Fehérgyarmaton, majd a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnáziumba felvételiztem. 2021 óta vagyok a Zeneakadémia hallgatója. Rendkívül közel áll hozzám a kamarazenélés, jelenleg is három formáció tagja vagyok. Szeretem más műfajokban is kipróbálni magam, tagja vagyok a Three roses triónak, amelyben két zeneakadémista társammal argentin tangókat tűzünk műsorunkra.
MÁNDLI ZSOLT
Gitár
Hat évesen kezdtem gitározni a Bicskei Zeneiskolában, majd a gimnáziumi éveim alatt a Józsefvárosi Zeneiskolában tanultam Mosóczi Miklós osztályában. Amikor az ő segítségével megnyertem az Váci Országos Zeneiskolai Gitárversenyt, eldöntöttem, hogy zenész leszek. Két évet jártam a Miskolci Egyetem Zeneművészeti Karára, majd felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneakadémiára, ahol 2022-ben szereztem gitártanári diplomát. 2021-ben elkezdtem reneszánsz lanton tanulni Kónya Istvánnál a Szabolcsi Bence Zeneiskolában, majd 2023 nyarán felvételt nyertem a Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának lant szakára. Tanítani már a Zeneakadémiai évek alatt elkezdtem. Jelenleg a 11. kerületi Weiner Leó Zeneiskola tanára vagyok, és hat növendékem van az Óbudai Waldorf Iskolában is, ahol harmadik éve dolgozom.
NYÚJTÓ ZSANETT
Klarinét
Debrecenben született 1996-ban, zenei tanulmányait a balmazújvárosi alapfokú művészeti iskolában kezdte furulya szakon 8 évesen, majd egy évvel később klarinéton folytatta. 2010-ben egy helyi tanulmányi verseny győzelme erősítette meg abban, hogy a zene komolyabb művelésével szívesen foglalkozna.
PAULÓ ZSUZSANNA
Zongora
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem mesterszakos hallgatója vagyok, klasszikus-zongora szakon.
Családom minden tagja játszott valamilyen hangszeren, így hát én sem maradtam ki a sorból; 8 éves koromban én is elkezdtem zenei tanulmányaimat szülővárosomban, Salgótarjánban. 14 éves koromban a budapesti Szent István Király Szakgimnáziumban folytattam utamat, majd a zenében rejlő ambícióm vezetett odáig, hogy sikeres felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre.
Zenei tanulmányaimat versenyeken, illetve kurzusokon való részvétellel tudtam kamatoztatni. Olyan művészekkel dolgozhattam együtt, mint Falvai Sándor, Rolla János, Várjon Dénes, Némethy Attila, Fülei Balázs. Jelenlegi zongoratanáraim - Würtz Klára és Borbély László - akik egyben példaképeim is, nagy hatással vannak rám és rengeteget adnak át a zongorajáték művészetéről.
A megyei zongoraversenyeken kiemelt nívódíjakat kaptam, melyeket három alkalommal is sikerült elnyernem. Az országos zongoraversenyeken való sikereim elismeréseként megkaptam a Salgótarján város „Elismerő Művésztehetség” címét. Sikeresen bejutottam a krakkói Chopin Nemzetközi Zongoraverseny döntőjébe (2017), valamint a Diákra Hangolva tehetségkutató versenyen kétszer is első helyezést nyertem el (2018, 2019). Szólószereplés mellett különböző kamaraformációkban is aktív résztvevő vagyok. 2022-ben kiváló minősítésű diplomát szereztem a Zeneakadémián klasszikus-zongora alapképzési szakon. Oktatói tevékenységemet 2020-ban kezdtem el, diákjaim között vannak 8 éves gyerekek és 30+ felnőttek egyaránt.
A Waldorf Zeneiskolában módom van megismerkedni a tanítással; a zene, a hangszer tiszteletére és szeretetére ösztökélni a gyerekeket. Fontos számomra, hogy a most felcseperedő generáció is értékelje a zene művészetét, a zongorázás csodáit, mert aki ezzel foglalkozik, az ráérezhet az önkifejezés, az alkotás, az átadás örömére.
SZOVÁK KITTI
Gordonka
Zenei tanulmányaimat a Szombathelyi Bartók Béla AMI-ban kezdtem 2012-ben. Zeneiskolai tanulmányaim alatt oszlopos résztvevője voltam a Regionális Sistrum versenyeknek, ahol többszörös Nívó-díjban részesültem. Kimagasló verseny és tanulmányi eredményemért Tibia-díjat kaptam. A XV. Friss Antal Országos Gordonkaversenyen első helyezett lettem és még ebben az évben felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziumba. Ez idő alatt számos kurzuson vettem részt külföldön és belföldön egyaránt. A XIV. Jan Vychytil Nemzetközi Csellóversenyen Prágában 2. helyezést értem el. Szólószereplés mellett nagyon közel áll a szívemhez a kamarazene. Kiskorom óta játszom különböző formációkban. 2020-ban az Országos Kamarazene versenyen 2 formációval indultam, akikkel 1. illetve 2. helyezést értünk el. 2022-ben felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem klasszikus gordonka szakára, ahol jelenleg is tanulmányaimat végzem. X. David Popper Nemzetközi Csellóversenyen "Új Generáció" különdíjban részesültem. 2023-tól én lettem az OWI Zeneiskola gordonka tanára. Fontosnak tartom a zenetanulást, hisz rengeteg jótékony hatása mellett a növendékeknek egyfajta kikapcsolódást is jelent a rohanó mindennapokban.
TÁTRAI FARKAS
Gitár
Tátrai Farkas gitár tanulmányait édesapjánál kezdte 2 éves korában. 6 évesen, a pécsi Apáczai Csere János Művelődési Központban Sára Erika tanítványa lett, kinek kezei alatt már számos országos verseny első helyezettje volt. Később a Pécsi Művészeti Szakközépiskola és Szakgimnázium tanulója lett, Straub Tamás osztályában. Középiskolai évei alatt országos versenyt nyert, valamint Pécs városának Pro Talento díját is megkapta kétszer. 2017-ben felvételt nyert a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, ahol 2022 tavaszán megszerezte Mesterdiplomáját klasszikus gitárművész szakirányon. Tanára Csáki András volt. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktori Iskolájában tanul, valamint a Music Art House akadémián, Palermoban, ahol Lorenzo Micheli, Jeremy Jouve és Gerald Imperial tanítványa. Az elmúlt években több nemzetközi verseny dobogósa volt.
TÓTH KRISZTIÁN
Gitár
Tóth Krisztián a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte tanulmányait alap és mesterfokon, mint klasszikus gitár előadóművész és tanári szakképzettségét is itt szerezte. 2021 óta tanít a zeneiskolában elsősorban klasszikus zenét, de emellett könnyű zenét is oktat megőrizve a klasszikus gitár játéktechnikát.
UDVARDI MÁRTON
Trombita
Udvardi Márton vagyok, trombitás, zeneszerző, 2016 nyarán végeztem a Zeneakadémia jazz-trombita szakán. Pályám során sokféle könnyűzenei/jazz formációban szerepeltem, ezek mellett vezetem Ég alatti 5 nevű zenekaromat, mellyel saját kompozícióinkat játsszuk. Az Óbudai Waldorf Zeneiskola előtt -ahol a 17-18-as tanévben indult először trombita tanszak-, a Budai Magánzeneiskola tanára voltam. Korábbi tanulmányaim révén (A Tan Kapuja Buddhista Főiskola) már korábban elkezdtem gyermekek oktatásával, készségeik fejlesztésével, művészetterápiás módszerekkel foglalkozni; 2015 óta számos általános iskolában és gimnáziumban buddhizmust tanítok hit- és erkölcstanóra keretében.
UDVARI MÁRTON
Trombita
Tanulmányok:
2013 - 2016 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem – BA jazz-trombitaművész diploma
2019 - 2021 Egressy Béni Református Művészeti Középiskola – Népi-fúvós OKJ
2010 óta aktívan zenélek. Azóta sokféle stílusban kipróbáltam magam szólistaként, hangszerelőként. Vendége voltam olyan zenekaroknak, mint a Bohemian Betyars, Csángálló, Fanfara Complexa, Szélműves, Kéknyúl Hammond Band, stb. Jelenleg az Ég alatti 5 és Rézeleje Fanfárosok nevű zenekaraimat vezetem, valamint a Kampec Dolores zenekar szólisátja vagyok. A trombita mellett szárnykürtön és pásztorfurulyákon játszom, mint váltóhangszeren.
UTKIN ANNA
Szolfézs, zongora
Budapesten született, általános iskolai tanulmányait az Óbudai Waldorf Iskolában végezte, 7 évesen kezdett zongorázni. Zenetanári és zenetudós diplomáit Moszkvában szerezte (Moszkva Városi Pedagógiai Egyetem, Zenepedagógia szak, 2013; Moszkvai Állami P. Csajkovszkij Konzervatórium, Zenetudományi szak, 2018). Emellett több mint 10 éve orgonál és kórusban énekel. Korábbi munkái során foglalkozott zenepedagógiával, zeneelméleti tárgyak tanításával, kórusszervezéssel, nyugati és keleti egyházzenével.
Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusz hallgatója.
2020 szeptembere óta szolfézst és zongorát tanít az ÓWI Zeneiskolájában.
VÁRALLYAI PETRA
Jazz-zongora
Várallyay Petra 1992-ben született hétgyermekes művészcsalád ötödik gyermekeként. Jazz-zongora, jazzének, klasszikus hegedű és jazz-zeneszerzés tanulmányait a budapesti Bartók Konziban, a Zeneakadémián, valamint a hollandiai Conservatorium Maastricht jazz tanszakán végezte. Saját zenéjében organikus fúziót alkot a műfaji sokszínűség, alkotóként és előadóként ugyanúgy jelen van az underground zenei szcéna kultikus koncerthelyszínein, mint a legnívósabb hangversenytermek színpadán. Dolgozott már Bobby McFerrinnel és Yo-Yo Mával, fellépett számos hazai és külföldi fesztiválon a műfajok széles spektrumát bejárva. Az elmúlt években Orszáczky-díjat, Junior Artisjus és Junior Prima Díjat, valamint a Vukán György által alapított zongora-improvizációs verseny fődíját, a Creative Art-díjat vehette át. 2014-ben alakult progresszív fúziós jazztriójával számos ne'mzetközi elismerést tudhatnak maguk mögött, köztük a 2017-es Sibiu International Jazz Competition „Best Instrumentalist” díját, valamint Deadline Haze című lemezükkel a független előadók és alkotók elismerésére létrehozott Independent Music Awards (USA) közönségdíját. Petra alkotói, előadói és zenepedagógiai tevékenysége mellett a kínai harcművészetek, a qigong és a jóga aktív gyakorlója és oktatója. Improvizáció-központú kreatív zeneóráival, valamint tudatos mozgásra épülő foglalkozásaival tanárként is rendkívül elhivatott és sikeres. Legújabb, a tudatos mozgást és zenei kreativitást összekapcsoló saját workshopjával olyan nemzetközi fesztiválokra kap meghívást, mint a kortárs vokális zene egyik legfontosabb európai központjaként emlegetett Aarhus Vocal Festival. Petra élményközpontú jazz-zongora óráin a tananyag mindig a tanítványok aktuális zenei érdeklődését és egyéni céljait figyelembe véve kerül összeállításra. A jazzoktatás hagyományait követve a zeneszámok tanulásakor fontos szerepe van a hallás utáni játéknak, ezzel segítve a darabokhoz való organikus kapcsolódást és az adott műfaj stílusjegyeinek elsajátítását. Az órák során a zenei, technikai, improvizációs és kompozíciós készségek fejlesztésére mind sor kerül kreatív gyakorlatokon és sok közös zenélésen keresztül.